تندر – رعد قانون اساسی ریاست جمهوری مارین لوپن

تندر – رعد: قانون اساسی ریاست جمهوری مارین لوپن انتخابات فرانسه قانون سیاسی فرانسه

گت بلاگز Uncategorized 10 فیلم ناراحت کننده که نمی توانید بیش از یکبار ببینید

فیلم ترسناک | تاثیرگذاری | تاثیر گذار | مشاهده | داستان | ترسناک | ناراحتی | همراه | ترسناک

10 فیلم ناراحت کننده که نمی توانید بیش از یکبار ببینید

10 فیلم ناراحت کننده که نمی توانید بیش از یکبار ببینید 

بعضی فیلم هاي سینمایی بر اساس ژانر درام به گونه اي ساخته شده است اند که اندوه و غم جهت مخاطبین به همراه دارند، طوری که دیگر فرد تمایلی به مشاهده دوباره فیلم ندارد. فیلم ناراحت کننده و آزار دهنده ان فیلمی نیست که در آن چند قاتل با مسلسل آماده ي کشتن قربانیان خود میباشند.

این فیلم ها اضافه بر اینکه در وقت تماشا کردن قلب شما را به درد می آورند بلکه بعد از آخر تماشای فیلم نیز تا مدتی این درد و ناراحتی با شما همراه خواهد بود. این فیلم در همان بار اول شما را ناراحت نمیکند بلکه جهت هفته ها شما را درگیر کرده و در ذهن شما می چرخد.

10 فیلم ناراحت کننده که نمی توانید بیش از یکبار ببینید

تاکنون لیست هاي متفاوتی بر اساس سلیقه ي افراد در این اساس ارائه شده است است ولی ما در این لیست قصد داریم لیستی متفاوت از این فیلمهای آزار دهنده را در اختیار شما قرار دهیم که تماشای آنها حتی جهت یکبار نیز کافی است و به اندازه ي کافی دل شما را به درد خواهد آورد.

۱۰- سگ هاي پوشالی

فیلم ترسناک | تاثیرگذاری | تاثیر گذار | مشاهده | داستان | ترسناک | ناراحتی | همراه | ترسناک

فیلم «سگ هاي پوشالی» «Straw Dogs» به علت صحنه ي شنیع و منزجر کننده ي تجاوز خود آشنا می شود. اگر این صحنه را به اتمام خونبار فیلم اضافه کنید می توانید ادعا کنید که فیلم از هر روش پست و استثمارآمیزی جهت به درد آوردن قلب تماشاگر و ناراحت کردن او بهره گیری کرده هست. فیلم داستان یک ریاضی دان آمریکایی به نام دیوید را روایت میکند که همراه با همسر جوانش ایمی در روستایی در مناطق دور بریتانیا سکونت دارند.

ایمی در این محل با گروهی از دوستان دوران کودکی اش مواجه میشود که از ازدواج او با یک غریبه ناخشنود میباشند. در ادامه این عنوان درگیری هایي را بین ایمی و دیوید و گروه دوستان سابق ایمی باعث می شود که در ادامه با بی کفایتی و وحشت دیوید همراه گردیده و دوستان ایمی که اکنون بعنوان کارگر ساختمانی جهت تعمیر منزل استخدام شده است اند

به ایمی تجاوز میکنند و این عنوان در ادامه عواقب خطرناکی را جهت این زوج به همراه دارد که از ان جمله می توان به قتل هاي متعدد اشاره کرد.در واقع خشونت موجود در فیلم تنها محصول فرعی سخت بودن تماشای صحنه هاي خشن فیلم هست. به عبارت واضح تر در هر لحظه از فیلم احساس خطر وجود دارد و فیلم دنیایی را به عکس میکشد

10 فیلم ناراحت کننده که نمی توانید بیش از یکبار ببینید

که تمدن تنها یک نمای خارجی پوشالی است که غرایز حیوانی و خشونت آمیز انسان را می پوشاند. فیلم «سگ هاي پوشالی» شاید ساعاتی پر از درد معنوی و تماشای اتفاقات جریحه دار کننده را جهت شما رقم بزند ولی بدون شک ارزش مشاهده را دارد. در سال ۲۰۱۱ یک بازسازی از این فیلم ساخته شد که به هیچ وجه به اندازه ي نسخه ي مهم تماشاگر را آزار نمی دهد.

۹–سولاریس

فیلم ترسناک | تاثیرگذاری | تاثیر گذار | مشاهده | داستان | ترسناک | ناراحتی | همراه | ترسناک

منطورمان فیلم متوسطی که در سال ۲۰۰۲ با بازی جورج کلونی بازسازی شد نیست. ما داریم در مورد فیلم مهم «سولاریس» «Solaris» که به زبان روسی- آلمانی ساخته شده است بود صحبت می کنیم. این فیلم که بر اساس یک رمان روانشناسانه نوشته ي استانیسلاو لِم ساخته شده است بعنوان یکی از برترین فیلمهای علمی تخیلی آشنا میشود که به وسیله یکی طرفداران این ژانر ساخته شده است هست.

فیلم «سولاریس» در سال ۱۹۷۲ به وسیله اندری تارکوفسکی ساخته شد و داستان یک روانشناس را روایت می کند که به یک پایگاه فضایی که در مدار دور سیاره ي سولاریس در گردش است فرستاده میشود تا حالات روانی عجیبی که هر یک از افراد حاضر در این پایگاه تجربه کرده اند را مورد بررسی قرار دهد.

10 فیلم ناراحت کننده که نمی توانید بیش از یکبار ببینید

روانشناس مذکور در طول مدت اقامت در پایگاه خود نیز این بحران ذهنی و عاطفی را تجربه میکند از جمله اینکه همسرش را میبیند در حالی که او سال ها پیش خودکشی کرده هست. ادامه ي فیلم حقیقت آزار دهنده ي مفاهیمی همچون غم، درک ما از واقعیت و محدودیت هاي ذهن را به شیوه اي تاثیر گذار به نمایش می گذارد.

آندری تارکوفسکی در اثر خود تلاش کرده بود پرسشها فیلمهای علمی تخیلی غربی که به نظر وی بسیار سطحی به پرسشها می پرداختند را حل کند. اگر به دنبال داستان ها و جواب هاي راحت و سرراست هستید به سراغ این فیلم نروید. ولی اگر میخواهید ذهن و مغز خود را به یک سفر ناشناخته، غیرقابل آینده نگری و توهمی ببرید پیشنهاد میکنیم که این فیلم را یک بار مشاهده نمایید.

۸- اتومبیل کار

شاید شما هم به علت رژیم خوراکی ترسناک کریستین بیل اسم فیلم «خودرو کار» یا «ماشینیست» «The Machinist» را شنیده باشید. کریستین بیل در این فیلم وزن خود را به کمتر از ۵۵ کیلو کم کردن داده بود. اگر چه نباید از بازی بی نظیر و تلاش قابل ستایش بیل جهت نزدیک شدن به شخصیت مهم داستان غافل شد ولی باید اعتراف کرد که قشنگی هاي آزار دهنده ي فیلم به شدت تحت الشعاع حضور این ستاره در فیلم قرار گرفت.

در این فیلم کریستین بیل نقش یک مکانیک به نام ترِوور را بازی میکند که از بی خوابی شدید زحمت میبرد. این بی خوابی سلامت جسمی و ذهنی وی را به شدت تحت تاثیر قرار داده و باعث شده است وزن او به شکل ترسناکی کم کردن یابد. بعد از یک اتفاق در محل کار، ترِوور در خود و در توهمات پارانویایی غرق می شود و به این باور میرسد که تمامی همکارانش قصد دارند وی را به دیوانگی بکشانند.

فیلم «خودرو کار» سفری مسحور کننده به درون ذهن فردی است که به شدت آسیب دیده و به دردسر افتاده هست. این داستان تلخ به همراه ظاهر ترسناک کریستین بیل، فیلم را به یک تجربه ي تلخ و آزار دهنده جهت تماشا تبدیل کرده که تلاش هاي برد اندرسون، کارگردان فیلم را جهت به عکس کشیدن تجربه ي ترسناک ترِوور را به خوبی نشان میدهد.

اگر چه فیلم چنان نیرومند و تاثیر گذار است که به شما پیشنهاد میکنیم یکبار آن را تماشا کنید ولی تماشای آن جهت بار دوم بسیار سخت خواهد بود.

۷- مرثیه جهت یک رویا

شاید معروف ترین فیلم موجود در این لیست فیلم «مرثیه جهت یک رویا» «Requiem For A Dream» ساخته دارند آرونوفسکی در سال ۲۰۰ باشد که به علت تشویش ذهنی و روانی که در شما ایجاد کرده و تخیله ي عاطفی بعد از تماشای فیلم معروف شده است هست. این فیلم را باید یکی از هنرمندانه ترین و تاثیرگذارترین فیلمهای ضد استعمال مواد مخدر دانست که در تاریخ سینما ساخته شده است هست.

آرونوفسکی جهت اینکه مطمئن شود تماشاگر فیلم در واقعیت ناپیوسته اي که شخصیت هاي داستان تجربه میکنند غرق می شود از روش فیلمبرداری توهمی و غیرقابل باوری بهره گیری میکند که بیننده را در خود می بلعد. وی با بهره گیری از نماهای سریع و کلوزآپ هایي از صورت شخصیت ها به این نشانه خود رسیده هست. و بدون رفتن به سراغ جزییات در انتهای فیلم شما را جهت مدتی گیج و سردرگم رها میکند.

این فیلم علی رغم تعداد زیادی از دیگر فیلم هایي که اعتیاد به مواد مخدر را به عکس کشیده اند از نشان دادن نئشگی هاي توهمی و خماری هاي دردآور و جانفرسای شخصیت هاي داستان ابایی ندارد و به صورت خیلی واضح به بیننده هشدار میدهد که اعتیاد چگونه میتواند تمام زندگی شما را ویران کند. در همان نخستین بار تماشای فیلم این خبر دردناک چنان شما را درگیر خود می کند که دیگر مورد نیاز نیست جهت بار دوم زحمت تماشای آن را به خودتان بدهید.

۶- آزمون بازیگری

تاکنون فیلمهای ترسناک ژاپنی پریشان کننده ي بسیاری ساخته شده است اند ولی ناخوشایندترین آنها فیلم «آزمون بازیگری» «Audition» برترین اثر تاکاشی میکه فیلمساز معروف ژاپنی در سال ۱۹۹۹ است که حرف هاي زیادی جهت گفتن دارد. این فیلم داستان یک کارگردان پیر را روایت میکند

که به یک نقشه ي فریبکارانه جهت پیدا کردن یک معشوق اخیر متوسل شده است و جهت اینکار یک آزمون بازیگری ساختگی را ترتیب می دهد. در نهایت او با بدشانسی محض یک دختر روانی که قبلاً به شدت دچار شکنجه ي معنوی شده است است را گزینه میکند که تلاش میکند زندگی وی را به یک جهنم حقیقی تبدیل کند.

نبوغ میکه در این فیلم شما را جهت دو ساعت در تنش و اضطراب فرو خواهد برد و با صحنه هاي سادیسمی و شکنجه شما را آزار خواهد داد. شاید آخر فیلم مثل دیگر فیلمهای ترسناک کمی قابل آینده نگری و کلیشه اي باشد ولی وزن دراماتیک و عمق روانکاوانه ي فیلم در کل ان را به یک اثر نیرومند و تاثیرگذار و مشابه اي منحصر به فرد در این ژانر تبدیل کرده هست.

این فیلم در صحنه هایي چنان آزار دهنده میشود که از ادامه ي تماشای آن منصرف می شوید ولی باید بگوییم که علی رغم ناراحت کننده و تلخ بودن این صحنه ها بهتر است فیلم را تا آخر مشاهده نمایید.

۵- انسان سگ را گاز می گیرد

فیلم «انسان سگ را گاز می گیرد» «Man Bites Dog» داستان یک گروه مستندساز را روایت می کند که فعالیت هاي آدمکشی یک قاتل سریالی را دنبال کرده و وی را تعقیب میکنند که از اول تا آخر فیلم شما را در شوک و اضطراب پیوسته فرو خواهد برد. این فیلم که به روش سیاه و سفید فیلمبرداری شده

در وقت پخش خشم بسیاری را برانگیخت و در حالیکه باید آن را یکی از تلخ ترین و ناراحت کننده ترین فیلمهای نامید که شاید بخواهید تماشا کنید ولی اصیل بودن و تازگی داستان و نکات تهییج کننده و بدیع فیلم آن را به یک فیلم دارای ارزش مشاهده تبدیل کرده است حتی جهت یک بار.

در واقع فیلم داستان یک گروه فیلم بردار را روایت می کند که قتل هاي هرروز ي یک قاتل بیرحم و خونسرد به نام بِن را فیلمبرداری می کنند بدون اینکه دخالتی در فعالیت هاي شرورانه ي او داشته باشند. ولی رفته رفته آنها نیز از حالت غیرفعال خارج شده است و در جنایت هاي بن سهیم می شوند. اینکار با کمک به بن جهت انتقال یافته کردن

یک جسد شروع می شود و ناگهان خط واضح بین فیلمساز و شخصیت داستان چنان مبهم می شود که دیگر تشخیص شخصیت منفی داستان جهت بیننده غیرممکن خواهد بود. بن خارج از دنیای جنایتکارانه ي خود یک فرد باهوش، باسواد، دوست داشتنی و مهربان هست.

این فیلم همانند فیلم «بازی هاي مسخره» «Funny Games» میشائیل هانکه، بیننده را به فکر در مورد چگونگی هضم کردن خشونت و احساس حقیقی و حیرت انگیز این عنوان وامی دارد. کارگردان مجبور شد اصلاحاتی را در فیلم انجام دهد که تا حدودی از شدت خشونت و حقیقی بودن قتل ها در آن کاست و حتی پوستر فیلم نیز به ناچار به طور کلی عوض کردن داده شد

اما این عنوان نتوانست تاثیر زیادی بر ماهیت آزار دهنده و گرچه واقع گرایانه فیلم در به عکس کشیدن خشونت و افکار سادیسمی قاتل هاي سریالی داشته باشد. نمایش این فیلم در تعداد زیادی از کشورهای دنیا ممنوع اعلام شد. توصیه ي دیدنی اینکه رمی بلووکس، نویسنده و کارگردان فیلم در سال ۲۰۰۶ خودکشی کرد.

۴- رشته ها

همانگونه که سریال «تپه هاي واترشیپ» «Watership Down» در آخرهای دهه ي ۱۹۷۰ بینندگان بریتانیایی را در وحشت فرو برد، فیلم «رشته ها» «Threads» نیز باعث شد که تماشاگران بریتانیایی وحشت و اضطراب را بار دیگر در پای تلویزیون هایشان تجربه کنند. داستان این فیلم که در وقت خود بسیار ترسناک و تلخ بود،

اتفاقات بعد از یک جنگ هسته اي و تاثیرات آن در جزایر بریتانیا و به خصوص شهر شفیلد را به عکس می کشید. این فیلم بعنوان یکی از فیلم هایي که به برترین و تاثیرگذارترین روش درک ما از جنگ هسته اي را عکس میکشید آشنا می شود.

با دقت به پخش در شبکه ي تلویزیونی بریتانیا، فیلم «رشته ها» از دید تعداد زیادی از بینندگان خارج از بریتانیا دور ماند ولی در بین مردم این کشور شهرت بالایی را بدست آورده و باید بگوییم که ارزش دیده شدن در دیگر نقاط دنیا را نیز دارد.

۳- مراسم

کلود شابرول کارگردانی بود که تولیدات متنوعی را به عالم سینما معرفی کرده و از سینماگران تاثیر گذار فرانسه است که در اساس ي نقد فیلم نیز حضور داشته و از افراد مهم در موج سینمای نو فرانسه که در سال هاي دهه ي ۱۹۵۰ شکل گرفت و سینمای این کشور و دنیا را به شدت دچار تحول کرده به شمار می آید.

با این وجود میتوان برترین اثر وی را تریلر «مراسم» «La Ceremonie» در سال ۱۹۹۶ دانست که تصویری پیچیده، آزاردهنده و ترسناک از مسابقه طبقاتی و خیزش اجتماعی را به نمایش میگذارد.فیلم بر روی یک خدمتکار عبوس، افسرده و لال به نام سوفی تمرکز دارد که همواره به علت جایگاه نامناسب اجتماعی و ناتوانی اش

در خواندن مورد تحقیر قرار می گیرد. تنها چیزی که وی را سرگرم و شاد می کند تلویزیون اوست که در حین کارهای روزانه اش در منزل ي خانواده ي للیور با اشتیاق خاصی آن را تماشا می کند و به نحوی تحت تاثیر آن قرار می گیرد. آشنا شدن او با یک پستچی بی باک به نام جینی باعث میشود که وی متوجه پرسشها و بی کفایت هاي سبک زندگی بورژوازی خانواده ي للیور شود.

در ادامه ي فیلم این دو همواره در کنار هم دیده می شوند و کارگردان نیز تلاش میکند ارتباط ي نزدیک و خدشه ناپذیر این دو و تاثیرات آنها بر روی یکدیگر را به تصویر بکشد. در ادامه داستان فیلم به شدت شما را تحت تاثیر قرار داده و ذهن شما را به شکل تلخ و ناراحت کننده اي درگیر خواهد کرد.

۲- بیا و ببین

اغلب اوقات بعد از مشاهده یک فیلم ناراحت کننده و تاثیر گذار که شما را در تشویش و ناراحتی فرو میبرد با فکر به اینکه اتفاقات فیلم در واقع یک داستان ساختگی و غیرواقعی است ذهنتان را آرام میکنید. ولی با مشاهده فیلم «بیا و ببین» «Come and See» دیگر منطق به کار شما نخواهد آمد

و چیزی که باقی می ماند احساس دشمنی و کینه ي مطلق در یک فیلم ترسناک است که در طول جنگ جهانی دوم در منطقه اي در شوروی سابق که به وسیله نیروهای آلمانی اشغال میشود رخ می دهد.فیلم داستان یک پسر نوجوان به نام فلیورا اهل شوروی سابق را روایت میکند که روستای او در سال ۱۹۴۳ مورد تاخت و تاز نیروهای آلمانی قرار می گیرد.

وی در می یابد که سربازان آلمانی از درد و زحمت او لذت می برند و در حالیکه دیگران زحمت میکشند و شکنجه میشوند انها میخندند و عیاشی می کنند. افراد زنده زنده سوزانده می شوند، جیغ می کشند، التماس میکنند، ضجه میزنند ولی هیچ شانسی جهت بخشش ندارند و این عنوان را می توان با وضوحی ترسناک در صورت و چشم هاي فلیورا دید.

ما فیلم را را از دید فلیورا می بینیم و نظر او و صحنه هایي که از دید او به نمایش درمی آیند چنان آزار دهنده و ناراحت کننده اند که درک شما از انسانیت را عوض کردن داده و باور خود به آن را از دست میدهید. فیلم تاثیر گذار، ناامید کننده و پر از هیجان تلخ «بیا و ببین» فراتر از آن هست

که بتوان در قالب سخن ابراز کرد. این فیلم به خوبی و به برترین شکل ممکن ناعادلانه بودن تاثیرات جنگ و جنایات جنگی بر روی کسانی که کوچک ترین دخالتی در این عنوان ندارند را به خوبی به تصویر می کشد.الم کلیوف بعد از این فیلم دیگر هیچ فیلمی نساخت و شاید بعد از تولید این فیلم نیازی به تولید فیلم دیگری نداشت.

او داستان حقیقتاً ترسناک و آزار دهنده ي خود را از چشم یک پسر نوجوان بی گناه و معصوم و گرچه وحشت زده به برترین شکل ممکن به تصویر کشید و جهت اینکار از تاریخ کشور خود کمک گرفت. این فیلم پنجره اي کابوس وار به دنیای ترسناک جنگ هست. با مشاهده این فیلم دیگر هیچ گاه داستان ان و تنفرتان از جنگ را فراموش نخواهید کرد.

۱- گورستان کرم هاي شب تاب

فیلمهای ضد جنگ زیادی وجود ندارند که بتوانند از تله هاي کلیشه اي این ژانر فرار کنند. جنگ در ماهیت درونی خود هنگامی که که به روی پرده ي سینما برود بسیار سریع، خشمگین و گیرا خواهد بود. اگر فیلمهای جنگی تراژیک «نجات سرباز رایان» «Saving Private Ryan» و «خط قرمز باریک» «The Thin Red Line» را دیده باشید

این عنوان را به خوبی درک خواهید کرد. در تاریخ سینما فیلمهای صد جنگ بسیاری کمی با این دقت و تاثیرگذاری ساخته شده است اند. فیلم «بیا و ببین» یکی از آن هاست و فیلم انیمیشن ژاپنی «گورستان کرم هاي شب تاب» «Grave of the Fireflies» نیز یکی دیگر.

تنها مشاهده صحنه هایي از این انیمیشن تراژیک می تواند بغض را به گلوی شما بیاورد. این انیمیشن داستان یک نوجوان به نام سیتا در ژاپن را روایت می کند که بعد از فوت مادرش در یکی از حمله هاي هوایی متفقین مجبور می شود از خواهر شاداب و کوچکش ستسوکو مواظبت کند.

بعد از پیروز شدن در غلبه کردن بر غم نخست ي خود از فوت مادر، سیتا تصمیم می گیرد تلاششان جهت زنده ماندن را به یک ماجراجویی تبدیل کند تا روحشان آزرده و فرسوده نشود ولی با کم کردن مواد خوراکی و میل به اطرافیان به تلاش جهت نجات خود و بی اعتنائی اضطراری به پرسشها دیگران، این خواهر و برادر خوش بین با سرانجام غم انگیز خود روبرو میشوند.

حدود ۳۰ سال از تولید فیلم انیمیشن «گورستان کرم هاي شب تاب» می گذرد ولی شما همین امروز هم با مشاهده آن به شدت تحت تاثیر قرار خواهید گرفت، همان تاثیری که بینندگان آن در ۳۰ سال پیش حس کردند. در سراسر صحنه هاي فیلم می توانید درماندگی و تلاش زجرآور انسان جهت زنده ماندن را مشاهده نمایید

و این تجربه و احساس علی رغم تصور شما با جلو رفتن فیلم اکثر و اکثر خواهد شد. شاید اگر تمام طرفداران جنگ و کسانی که جنگ ها را به راه می اندازند در یک اتاق جمع شده است و فیلم «گورستان کرم هاي شب تاب» را چند بار پشت سر هم ببینند، بعد از آن بتوان به یک دنیای پر از صلح ابدی بیش از هر بار دیگری نزدیک شد.

واژه های کلیدی: فیلم ترسناک | تاثیرگذاری | تاثیر گذار | مشاهده | داستان | ترسناک | ناراحتی | همراه | ترسناک

10 فیلم ناراحت کننده که نمی توانید بیش از یکبار ببینید

10 فیلم ناراحت کننده که نمی توانید بیش از یکبار ببینید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz