تندر – رعد قانون اساسی ریاست جمهوری مارین لوپن

تندر – رعد: قانون اساسی ریاست جمهوری مارین لوپن انتخابات فرانسه قانون سیاسی فرانسه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نباید منتظر استیضاح دیگری باشیم/ آخرین اوضاع طرح سئوال از رئیس‌جمهور ، معاون روحانی

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به برگزاری جلسه یکسان دولت و مجلس در روز دوم اردیبهشت گفت که این جلسه به ارتقای تعاملات دولت و مجلس کمک می‌کند.

نباید منتظر استیضاح دیگری باشیم/ آخرین اوضاع طرح سئوال از رئیس‌جمهور ، معاون روحانی

معاون روحانی: نباید منتظر استیضاح دیگری باشیم/آخرین اوضاع طرح سئوال از مدیر جمهور

عبارات مهم : استیضاح

معاون پارلمانی مدیر جمهور با اشاره به برگزاری جلسه یکسان دولت و مجلس در روز دوم اردیبهشت گفت که این جلسه به ارتقای تعاملات دولت و مجلس کمک می کند.

ایسنا نوشت: حسینعلی امیری، امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این جلسه به میزبانی مجلس شورای اسلامی برگزار می شود. ما منتظریم تا مجلس برنامه خود را به ما پیشنهاد بدهد تا من هماهنگی های مورد نیاز را در این زمینه انجام دهم. قطعا مدیر جمهور و مدیر مجلس جزو سخنرانان این جلسه خواهند بود ولی راجع به صحبت سایر اعضای دولت و مجلس منتظر برنامه مجلس هستیم. ان شاءالله خروجی این جلسه به نفع کشور، نظام و مردم خواهد بود و باعث ارتقای تعاملات مجلس و دولت می شود.

امیری در پاسخ به این پرسش که آیا نامه نمایندگان مجلس جهت برکناری مدیر بانک مرکزی به دست مدیر جمهور رسیده هست، بیان کرد: تاکنون من نامه ای از نمایندگان مجلس جهت برکناری مدیر بانک مرکزی ندیده ام.

نباید منتظر استیضاح دیگری باشیم/ آخرین اوضاع طرح سئوال از رئیس‌جمهور ، معاون روحانی

وی همچنین راجع به سوالات مطرح شده است نمایندگان از مدیر جمهور خاطر نشان کرد: با پاسخ های نمایندگان مدیر جمهور به پرسش اول و دوم نمایندگان در کمیسیون اقتصادی، اکثر نمایندگان مجلس قانع شدند. در خصوص پرسش سوم هم توضیحات حقوقی وجود دارد که نمایندگان دولت با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس، توضیحات حقوقی مورد نیاز را ارائه می کنند و امیدواریم اعضای کمیسیون اقتصادی و هیئت رئیسه مجلس به این توضیحات توجه کنند. با استدلال هایی که وجود دارد پرسش سوم هم حل و فصل می شود. پرسش چهارمی هم مطرح و به دفتر مدیر جمهور ارسال شده است هست. من منتظرم که این پرسش به دستم برسد تا از محتوای آن آگاه شوم و در وقت مقتضی پاسخ های مورد نیاز را ارائه می دهیم.

معاون پارلمانی مدیر جمهور همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا استیضاح وزیری از دولت در مجلس مطرح شده است هست، گفت: فعلا هیچ استیضاحی در مجلس مطرح نیست. البته از استیضاح سه وزیر دولت وقت زیادی نمی گذرد، بنابراین نباید منتظر استیضاح دیگری باشیم. وظیفه مجلس نظارت بوده و حق پرسش و استیضاح دارد. دولت هم پاسخگو بوده و این پرسشها تاثیری در مناسبات خیلی خوب دولت و مجلس نمی گذارد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به برگزاری جلسه یکسان دولت و مجلس در روز دوم اردیبهشت گفت که این جلسه به ارتقای تعاملات دولت و مجلس کمک می‌کند.

واژه های کلیدی: استیضاح | اقتصادی | کمیسیون | نمایندگان مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz